free web site creator
Mobirise

Z PASJI DO DESIGNU
I MIŁOŚCI DO WARSZAWY

Wawa Design Festiwal powstał w 2013 r. z inicjatywy Iwony Kowalczyk oraz Kseni Kaniewskiej.  U źródeł pomysłu na nowe, cykliczne wydarzenie w stolicy leżała potrzeba skupienia środowiska twórców, producentów i promotorów designu wokół idei kreatywnego projektowania i edukowania w zakresie wzornictwa przemysłowego. Organizatorzy z jednej strony chcą uświadamiać twórcom i przedsiębiorcom korzyści, jakie przynosi ich współpraca, a z drugiej strony pragną w interesujący i angażujący sposób pokazywać szerokiej publiczności, czym jest dobry design. Impreza od początku jest także ważnym forum do prezentacji projektów stworzonych przez stołecznych twórców i przeznaczonych dla Warszawy.

Od pierwszej edycji Festiwal odwiedziło ponad 85 tys. osób. Partnerem organizacyjnym od samego początku jest Centrum Artystyczne Soho Factory oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Patronat Honorowy nad imprezą obejmuje Prezydent m.st. Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Narodowe Centrum Kultury.

Wawa Design Festiwal to szereg merytorycznych spotkań i warsztatów. Niech nic Cię nie ominie.

WA² DESIGN TO POŁĄCZENIE PRZYJAŹNI, PASJI I MARZEŃ

Założycielka i główny kurator Festiwalu, historyk sztuki, miłośniczka polskiego designu, street artu, mechanicznych koni ukrytych pod maską i sztuki tatuażu.

Kurator Festiwalu, historyk sztuki, badaczka i kolekcjonerka polskiego szkła. Pasjonatka rzemiosła artystycznego i dobrego designu.

Koordynator Strefy Fashion Design, założycielka Fashion Project Academy. Miłośniczka francuskiego kina, sztuki współczesnej
i jazzu.

Współtwórca Strefy Fashion Design, dyrektor generalny FashionTV Magazine,
projektant wnętrz, miłośnik sztuki nowoczesnej  i designu. 

Najbystrzejsze oko Festiwalu, fotograf i producent video. Ogromna fanka niestandardowego gotowania i dobrego stylu. Wielbicielka dobrego designu i sztuki. 

Dobry duch Festiwalu, który od lat kreuje i zarządza markami związanymi ze sferą designu. Niepoprawny optymista, uzależniony od endorfin i podróży.

EDYCJA 2018 - 100 POLSKICH

W dniach 7–11 września 2018 odbędzie się szósta edycja WAWA DESIGN FESTIWAL.
W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem 100 POLSKICH. Miejscami ekspozycji wystaw, spotkań z twórcami dobrego designu są w tym roku: tradycyjnie Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25) i powstałe na warszawskiej Pradze Centrum Kreatywności (Warszawa, ul. Targowa 56).

Wystaw, prezentacje, wykłady i warsztaty posłużą prezentacji polskiego wzornictwa, szczególnie na pracach młodych projektantów oraz na historii wzornictwa polskiego szkła użytkowego. Podczas tegorocznej edycji startujemy ze Strefą Fashion Design.

PARTNERZY
HONOROWI & STRATEGICZNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

PRZYJACIELE FESTIWALU

Wohuma Studio
Shellows
Reprezentuj.com

PATRONI MEDIALNI

Centrum Kreatywności ul.Targowa 56, Warszawa